Home / Termofol

Termofol

„GRZEJNIK ELEKTRYCZNY TERMOFOL Z MOŻLIWOŚCIĄ STEROWANIA APLIKACJĄ” „Nowoczesne rozwiązanie i design. Niezwykły i energooszczędny grzejnik konwektorowy z możliwością montażu naściennego lub na nóżkach.

Doskonale nadaje się do szybkiego ogrzewania

  • sypialni
  • salonu
  • pokoju dziecięcego
  • łazienek
  • biur
  • pomieszczeń gospodarczych i wielu innych.
  • Szybkie nagrzewanie pomieszczenia gwarantuje nowoczesna aluminiowa grzałka niskotemperaturowa wykonana w najnowszej technologii X-Shape. Przedni panel wykonany został ze szkła hartowanego, ponadto grzejnik wyposażony jest w dotykowy, cyfrowy termostat z czytelnym wyświetlaczem LCD. Precyzyjna regulacja temperatury w zakresie od 5°C do 45°C z dokładnością do 1°C pozwala na ustawienie określonej temperatury wraz z harmonogramem, dzięki czemu możemy zminimalizować koszty eksploatacyjne. Urządzenie wyposażono w precyzyjny 24-godzinny wyłącznik czasowy z dokładnością do 1 godziny, możemy zatem precyzyjnie zaplanować wyłączenie grzejnika o określonym czasie. Ponadto zabezpieczenie przed przegrzaniem zagwarantuje wyłączenie urządzenia w momencie przypadkowego przykrycia wylotu powietrza grzejnika.

Urządzenie może spełniać rolę grzejnika dekoracyjnego zarówno w zwykłych pomieszczeniach, jak i tych o nowoczesnym wyglądzie. „Trzy warianty mocy” Grzejnik występuje w kilku wariantach mocy: 1000, 1500 oraz 2000W, możemy zatem dobrać grzejnik tak, by ogrzał nam pomieszczenie o powierzchni nawet 20m2″Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów

FOLIA GRZEWCZA TERMOFOL” Nowoczesna metoda ogrzewania Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folia grzejna to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych. Folia grzewcza to nic innego, jak elastyczny, cienki grzejnik elektryczny na podczerwień. Generatorem ciepła i podczerwieni jest mieszanka pasty grafitowej, od której gęstości i proporcji zależy moc grzewczą. Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pośrednictwem taśmy miedzianej, która zostanie na stałe podłączona do sieci elektrycznej. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu ściennego.

Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak zwykłe, konwektorowe systemy grzewcze – promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy podłogi. Folia grzewcza umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych to kolejny sposób użycia. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.Niewielka grubość i łatwość zasilania prądem elektrycznym sprawiają, że folia grzewcza znajdzie zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. Zaletą jest fakt, iż można ograniczyć lub zlikwidować potrzebę montażu centralnego ogrzewania i kotła grzewczego. Dzięki zastosowaniu folii grzewczej zasilanej napięciem 12V można nawet zrezygnować z sieci elektrycznej zasilając folię akumulatorem 12V. Warto również rozważyć możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, którymi można zasilić folię grzewczą, dzięki czemu taki system jest w zasadzie samowystarczalny.

Folia grzewcza na podczerwień może być stosowana jako ogrzewanie podstawowe lub wspomagające sieci konwektorowe. Wówczas grzejniki można umieścić jedynie w wybranych, szczególnie narażonych na wychłodzenie miejscach. Dzięki folii grzewczej koszt całkowity takiej instalacji często może być znacznie niższy niż budowa sieci grzewczej i inwestycja w kocioł na paliwo stałe.

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w większości budynków jest folia grzewcza podłogowa. Ten sposób ogrzewania może być wykorzystywany w budynkach mieszkalnych, biurach lub obiektach użytkowych. Folia grzewcza pod panelami sprawi, że będą one ciepłe w dotyku. Umożliwi to poruszanie się po pomieszczeniach boso, ułatwi zabawę z dzieckiem na podłodze i wpłynie na odczuwanie ciepła w całym pomieszczeniu.

Folia grzejna podłogowa dobrze sprawdza się szczególnie w miejscach, gdzie nie ma zabudowy stałej i mamy do dyspozycji obszerną pustą przestrzeń. Jednak nie we wszystkich budynkach istnieją takie warunki. Ciekawym rozwiązaniem jest folia grzewcza sufitowa. Polega ona na umieszczeniu systemu pod stropem sufitu. Instalacja przebiega dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w czasie układania folii grzewczej na podłodze. Warstwa ogrzewana przykrywana jest najczęściej płytami gipsowymi. Często istnieją obawy, że pomieszczenie z folią grzewczą zamontowaną na suficie nie będzie wystarczająco ciepłe, jednak opinie ekspertów i użytkowników potwierdzają, że promienie podczerwone emitowane przez folię nagrzewają pomieszczenie, a nie dach obiektu.

Innym obszarem wewnątrz mieszkania, w którym mogą zostać zamontowane folie grzewcze na podczerwień, są ściany. Ten sposób montażu systemów na pionowych częściach konstrukcji niesie ze sobą także określone korzyści. Folia grzewcza może zastąpić niefunkcjonalne grzejniki i stać się niewidocznym ogrzewaniem. Filię można obudować płytami gipsowo-kartonowymi lub płytkami ceramicznymi. W prawidłowym ogrzewaniu nie przeszkodzą także panele czy boazeria ścienna

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów